You are currently viewing У 2019 році збитки європейських операторів вугільних станцій можуть досягти 6,6 млрд

У 2019 році збитки європейських операторів вугільних станцій можуть досягти 6,6 млрд

У 2019 році сукупні збитки європейських операторів вугільних електростанцій можуть досягти 6,6 млрд євро на фоні низьких цін на інші енергоносії, зокрема, газ та відновлювані джерела електроенергії.

Такий прогноз озвучили аналітики некомерційної організації Carbon Tracker, передає fixygen.ua.

Згідно з даними, приблизно 80% компаній галузі є збитковими, причому з найбільшими ризиками стикаються фірми з Німеччини, Іспанії та Чехії.

Прибутковими залишаються оператори вугільних електростанцій у таких країнах, як Польща, де запроваджені високі відпускні ціни на електроенергію й урядові субсидії.

Втім, у німецькій енергетичній компанії RWE не погоджуються з вищенаведеними припущеннями, зауважуючи, що у першому півріччі 2019 року отримали прибуток у розмірі 99 млн євро від виробництва електроенергії в Європі (підрозділ об’єднує активи у сфері кам’яного вугілля і газу, а також виробництва електроенергії з біомаси і ГЕС). Разом з тим підрозділ, до якого входять АЕС і електростанції на бурому вугіллі, отримав 172 млн євро прибутку за вказаний період.

Carbon Tracker закликає ЄС відмовитися від використання вугілля для виробництва електроенергії до 2030 року. Деякі європейські країни, наприклад, Іспанія, вже поставили собі таку мету, інші розраховують відмовитися від вугілля пізніше, зокрема, Німеччина – до 2038 року.